Wintersport in Sankt Jakob in Haus
Gelegen in de Kitzbüheler Alpen maar een stuk minder bekend is het dorpje Sankt Jakob im Haus, afgekort ook wel Sankt Jakob genoemd. Het is één van de kleinste dorpjes in Tirol. Het ligt aan het begin van het Pillerseetal. Aan de rand van het dorp vind je een aantal skiliften die je in het skigebied van Buchensteinwand brengen.

Voluit draagt dit skigebied de naam ‘Bergbahn Pillersee – die Buchensteinwand’. Het skigebied is klein met ongeveer 22 kilometer skipisten, maar daardoor best geschikt voor gezinnen met kinderen die niet zoveel hebben aan een heel groot skigebied. Daarnaast rijden er ook skibussen naar bijvoorbeeld Fieberbrunn waar je natuurlijk gigantisch veel pistekilometers tot je beschikking hebt. Sankt Jakob is een klein authentiek dorpje waar verder niet ontzettend veel te doen is.
Op wintersport naar Sankt Jakob in Haus
Sankt Jakob im Haus ligt op 856 meter hoogte. Dit is vergelijkbaar met de andere dorpen in het Pillerseetal. Het hoogste punt van het skigebied Buchensteinwand is 1499 meter hoogte. Dit is wel het hoogste punt, maar het belangrijkste punt ligt net ietsje lager, op de top van de berg Buchensteinwand. Hier vind je een gebouw in de vorm van een Jacobskruis, dit gebouw draagt dan ook de naam Jakobskreuz. Hier worden evenementen georganiseerd en je kunt het gebouw betreden om het te gebruiken als uitzicht platform. Het skigebied is qua niveau toegankelijk met overwegend blauwe en rode pistes, en één lange zwarte afdaling naar Sankt Jakob. De sneeuwzekerheid is hier in principe in orde, daarnaast kan 17 van de 22 kilometer pisten kunstmatig besneeuwd worden. Het skiseizoen begint medio december en eindigt medio april.
Après-ski in Sankt Jakob in Haus
Sankt Jakob im Haus is een klein en authentiek Tirools dorpje. Een perfecte bestemming voor iedereen die weinig waarde hecht aan après-ski. Er zijn accommodaties, wat winkeltjes en een supermarkt maar uitgaansgelegenheden zijn er eigenlijk niet. Het is gewoon een rustig en gezellig bergdorp.
Vervoer & Bereikbaarheid
Sankt Jakob im Haus ligt op 927 kilometer rijden met de auto vanaf Utrecht. Na het verlaten van de snelweg ben je nog drie kwartier onderweg naar Sankt Jakob, zonder heftig kronkelende bergwegen. Het vliegveld Salzburg ligt op 1 uur rijden, die van Innsbruck op anderhalf uur. Met de wintersporttrein kun je reizen naar het station van Zell am See, een transfer naar Sankt Jakob duurt dan nog drie kwartier. Winterliner verzorgt tijdens de wintermaanden buspendeldiensten naar de Oostenrijkse Alpen, waaronder naar St. Johann in Tirol, dit ligt op 15 minuten rijden.